Mythical Destroyer V2 L2 13B is an open-source language model by Sao10K. Features: 13b LLM, VRAM: 26.7GB, Context: 4K, License: llama2, HF Score: 55.2, LLM Explorer Score: 0.27, Arc: 59.3, HellaSwag: 82.7, MMLU: 57.4, TruthfulQA: 57.1, WinoGrande: 74.7.
| LLM Name | Mythical Destroyer V2 L2 13B |
| Repository ๐ค | https://huggingface.co/Sao10K/Mythical-Destroyer-V2-L2-13B |
| Model Size | 13b |
| Required VRAM | 26.7 GB |
| Updated | 2024-07-04 |
| Maintainer | Sao10K |
| Model Type | llama |
| Model Files | |
| Supported Languages | en |
| Model Architecture | LlamaForCausalLM |
| License | llama2 |
| Context Length | 4096 |
| Model Max Length | 4096 |
| Transformers Version | 4.32.1 |
| Tokenizer Class | LlamaTokenizer |
| Beginning of Sentence Token | <s> |
| End of Sentence Token | </s> |
| Unk Token | <unk> |
| Vocabulary Size | 32000 |
| Torch Data Type | float16 |
Model |
Likes |
Downloads |
VRAM |
|---|---|---|---|
| ...hical Destroyer V2 L2 13B GGUF | 7 | 480 | 5 GB |
| ...thical Destroyer V2 L2 13B AWQ | 1 | 9 | 7 GB |
| ...hical Destroyer V2 L2 13B GPTQ | 3 | 1 | 7 GB |
| ...hical Destroyer V2 L2 13B GGML | 1 | 3 | 5 GB |
Best Alternatives |
Context / RAM |
Downloads |
Likes |
|---|---|---|---|
| Luminaura RP 13B | 128K / 26 GB | 5 | 0 |
| Yarn Llama 2 13B 128K | 128K / 26 GB | 300 | 112 |
| Agent Llama2 13B 80K | 80K / 26.4 GB | 5 | 0 |
| Chat Llama2 13B 80K | 80K / 52.8 GB | 5 | 0 |
| LongAlign 13B 64K | 64K / 26 GB | 17 | 13 |
| LongAlign 13B 64K | 64K / 26 GB | 11 | 13 |
| LongAlign 13B 64K Base | 64K / 26 GB | 52 | 3 |
| LongAlign 13B 64K Base | 64K / 26 GB | 6 | 3 |
| Openbuddy Llama2 13B V15p1 64K | 64K / 26.1 GB | 6 | 4 |
| Openbuddy Llama2 13b64k V15 | 64K / 26.1 GB | 4 | 2 |
๐ Have you tried this model? Rate its performance. This feedback would greatly assist ML community in identifying the most suitable model for their needs. Your contribution really does make a difference! ๐