Sensualize Solar 10.7B is an open-source language model by Sao10K. Features: 10.7b LLM, VRAM: 21.4GB, Context: 4K, License: cc-by-nc-4.0, HF Score: 68.2, LLM Explorer Score: 0.26, Arc: 65, HellaSwag: 84.6, MMLU: 65.3, TruthfulQA: 53.6, WinoGrande: 84, GSM8K: 56.6.
| LLM Name | Sensualize Solar 10.7B |
| Repository ๐ค | https://huggingface.co/Sao10K/Sensualize-Solar-10.7B |
| Base Model(s) | |
| Model Size | 10.7b |
| Required VRAM | 21.4 GB |
| Updated | 2024-07-04 |
| Maintainer | Sao10K |
| Model Type | llama |
| Model Files | |
| Supported Languages | en |
| Model Architecture | LlamaForCausalLM |
| License | cc-by-nc-4.0 |
| Context Length | 4096 |
| Model Max Length | 4096 |
| Transformers Version | 4.37.0.dev0 |
| Tokenizer Class | LlamaTokenizer |
| Padding Token | </s> |
| Vocabulary Size | 32000 |
| Torch Data Type | bfloat16 |
Model |
Likes |
Downloads |
VRAM |
|---|---|---|---|
| Sensualize Solar 10.7B GGUF | 10 | 278 | 4 GB |
| Sensualize Solar 10.7B GPTQ | 8 | 0 | 6 GB |
| Sensualize Solar 10.7B AWQ | 2 | 11 | 6 GB |
Best Alternatives |
Context / RAM |
Downloads |
Likes |
|---|---|---|---|
| SOLAR 10.7B Instruct V1.0 128K | 128K / 21.4 GB | 124 | 3 |
| SOLAR 10.7B V1.0 Instruct 16K | 16K / 21.4 GB | 63 | 2 |
| SOLAR 10.7B V1.0 Base 16K | 16K / 21.4 GB | 69 | 0 |
| SauerkrautLM SOLAR Instruct | 8K / 21.4 GB | 968 | 46 |
| PiVoT SOLAR 10.7B RP | 8K / 21.4 GB | 778 | 7 |
| MetaModelv2 | 8K / 21.4 GB | 786 | 0 |
| Fimbulvetr V2 Kuro Lotus Bf16 | 8K / 21.5 GB | 4 | 4 |
| Kazemi 1.2 Solar | 8K / 21.4 GB | 0 | 0 |
| Bucharest 0.2 | 5K / 21.4 GB | 9 | 1 |
| SOLAR 10.7B Instruct V1.0 | 4K / 21.4 GB | 32171 | 649 |
๐ Have you tried this model? Rate its performance. This feedback would greatly assist ML community in identifying the most suitable model for their needs. Your contribution really does make a difference! ๐